Mô tả công việc

  • Participate in projects developing web application.
  • Work with project members, responsible for the design/code review, development, and implementation & testing of software applications in a Windows environment.
  • Implement task lists, estimate deliver assignments as functional specifications, quality standards and project schedules.
  • Consistently delivers high-quality services and meet customer requirements.
  • Other assignments from Project Manager.

Trách nhiệm

  • Global Exposure
  • Fast Track Career
  • Diversified Jobs & Technologies

Kỹ năng

MySQL C# ASP.NET

Yêu cầu kinh nghiệm

Must have:

  • Solid experience with C# application development using team foundation system (TFS) and Visual Studio.
  • At least 1->3 years experienced working on .Net, Angular5+.
  • Strong expertise in backend web application development, especially .NET WebAPI, C#,
  • Entity Framework, Microsoft SQL Server.
  • Strong expertise in frontend web application development, especially Angular 5+, HTML, CSS, Javascipts and popular JS frameworks.
  • Experience in developing unit tests to ensure and maintain code quality.
  • Willingness to learn new programming languages and frameworks.
  • Passion for code quality and improvement.
  • Must be able to work independently and produce elegant, easily maintainable code.
  • A commitment to quality and a through approach to work.
  • Good teamwork and reliability.
  • English: Reading good, Speaking: Optional

Nice to have:

  • Positive mind (enjoy working with colleague).
  • Good communication in English is a plus.

Việc ứng tuyển Online cho một công việc tại 5JobVN, là bạn đã đồng ý tuân thủ và tuân theo các Quy Định và Điều khoản của chúng tôi. Bạn phải đồng ý với các Điều khoản và Điều kiện và tuân thủ các quy định của 5Job.

Thông tin việc làm

  • Ngày đăng: 3 năm trước
  • Lương:
  • Vị trí: 10 Senior .NET Developers
  • Loại việc làm: Full Time
  • Địa điểm làm việc:TP Hồ Chí Minh,
  • Giới tính: (Any)
  • Hạn nộp: 23/07/2024

Bản đồ

Thông tin công ty

Các việc làm khác

+ Xem tất cả việc làm

Mạng tìm việc 5Job, kết nối ứng viên với quý công ty!

Dù bạn là ai, công việc gì 5Job đều có thể tìm cho bạn 1 công việc phù hợp, giới thiệu cho quý công ty một ứng viên sáng giá nhất.